C Sınıfı Ehliyet

Gebze Yıldıray Sürücü Kursu C Sınıfı Ehliyet

Kamyon ve çekici türü araçların trafikte kullanılabilmesi için bu araçları kullanacak kişilerin alması gereken ehliyet sınıfı C sınıfı ehliyettir. Gebze Ehliyet ile C ve CE sınıfı almak isteyen tüm sürücü adaylarının bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Genel ehliyet şartları yanında C sınıfı ehliyet almanın birtakım şartları vardır. Bu şartlardan ilki C sınıfı ehliyete başvuracak adayın B sınıfı ehliyetinin bulunması zorunludur. Ayrıca B sınıfı ehliyet alma yaşı 18 iken C sınıfı ehliyet alma yaşı 21’dir. C sınıfı ehliyet grubu kendi içerisinde bir takım sınıflara ayrılmıştır. Bunlar C1 sınıfı ehliyet, C1E sınıfı ehliyet, CE sınıfı ehliyettir. C sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler, ayrıca M-B-BE-B1-C1 ve F sınıfı ehliyet grubunda bulunan araçları da kullanabilmektedirler. 

CE Sınıfı Ehliyet
Kamyon ve çekici türünde olan araçların römorklu halinin trafikte kullanılabilmesi için gerekli olan ehliyet sınıfı CE ehliyet sınıfıdır. CE ehliyete sahip olmak için bir takım şartlar mevcuttur. İlk şart, CE ehliyete başvurmadan önce C sınıfı ehliyete sahip olmaktır. İkinci şart 21 yaşının dolmuş olmasıdır. CE sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler ayrıca M-B-BE-B1-C-C1-C1E ve F sınıfı ehliyet grubunda bulunan araçları da kullanabilmektedirler.
Gebze Sürücü Kursları arasında bir marka olan Gebze Yıldıray Sürücü Kursunun vermiş olduğu hizmetlerin arasında B sınıfı ehliyet ile C sınıfı ehliyet kurs hizmeti de mevcuttur. 

C Sınıfı Ehliyet hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizi Arayın

Veya aşağıdaki iletişim kutusuna bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım!