B Sınıfı Ehliyet

Gebze Yıldıray Sürücü Kursu B Sınıfı Ehliyet

B Sınıfı Ehliyet Gebze Sürücü Kursları arasında kalitesi ile ön plana çıkan Gebze Yıldıray Sürücü Kursu hem yazılı sınavda hem de direksiyon sınavında başarılı olmanız için size en kaliteli eğitimi verecektir.

Otomobil ve kamyonet tarzı belirli boya kadar olan araçların trafikte kullanılabilmesi için sahip olunması gereken ehliyet grubu B sınıfı ehliyettir. B sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler otomobil, kamyonet, traktör, motosiklet ve ATV tarzı araçları da kullanabileceklerdir. B sınıfı ehliyet ile ayrıca M, B1 ve F sınıfı araçlar kullanılabilmektedir. Gebze Ehliyet ile yaygın kullanılan B sınıfı ehliyet sahibi olabilirsiniz.
B sınıfı ehliyet alma şartları:

-En az ilkokul mezunu olmak ya da halk eğitim merkezlerinde açılan kurslara katılıp belge almak

– 18 yaşını doldurmuş olmak

B sınıfı ehliyet almak için sürücü kursuna başvuran adaylar en az 14 saat direksiyon eğitimi dersi almak zorundadırlar. 14 saatlik direksiyon dersi sonunda sürücü adayı 1 saat sürecek olan yazılı sınava girmelidir. Yazılı sınavda toplam 50 soru sorulmakta olup yanlış cevaplar doğru cevapları götürmemekte ve her soru 2 puan değerindedir. Bu yazılı sınavdan 70 puan alan yani en az 35 soruyu doğru bilen aday direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadır. B sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adayının sınav gözetmenleri eşliğinde yapılan direksiyon sınavını da başarılı bir şekilde geçmesi gerekmektedir.

B Sınıfı Ehliyet hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizi Arayın

Veya aşağıdaki iletişim kutusuna bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım!