D Sınıfı Ehliyet

Gebze Yıldıray Sürücü Kursu D Sınıfı Ehliyet

18 yolcu ve daha fazlasını taşıyacak koltuk kapasitesine sahip olan araçların genel sınıfı otobüstür. Minibüs ve otobüs kullanmak isteyen sürücülerin sahip olması gereken ehliyet, D sınıfı ehliyettir. 2016 yılı öncesinde ehliyet alan sürücülerin ehliyetlerinde D sınıfı yerine E sınıfı ehliyet yazmaktadır. Bunun nedeni otobüs kullanma amacıyla alınan ehliyet sınıfının 2016 yılından önce E sınıfı ehliyet olarak geçmesidir.
D sınıfı ehliyet grubu kendi içinde farklı ehliyet sınıflarına ayrılmıştır. Bu D sınıfı ehliyet grupları sırasıyla, D1 sınıfı ehliyet grubu, D1E sınıfı ehliyet grubu, D sınıfı ehliyet grubu ve DE sınıfı ehliyet grubudur. D1 sınıfı ehliyet minibüs kullanmak için yeterlidir.

D sınıfı ehliyet alabilmek için
-İlk başta sürücü adayının B sınıfı ehliyete sahip olması ve 21 yaşını doldurması gerekmektedir.
– D sınıfı ehliyet almaya aday sürücülerin teorik sınava girmesi gerekmemektedir.
-D sınıfı ehliyet alabilmek için direksiyon eğitimini almak gerekmektedir.
– Sürücü adayı D sınıfı ehliyeti almak için sürücü kursuna başvuru yaptıktan 1 ay sonra direksiyon sınavına girebilecektir.

Direksiyon sınavında başarılı olan adaylar 2 ay içerisinde Gebze Ehliyet ile D sınıfı ehliyetini alabileceklerdir.
Gebze Sürücü Kursları tecrübeli direksiyon öğretmenleri eşliğinde ve kullanışlı araçları ile sürücü kursları arasında marka haline gelmiştir. Gebze Yıldıray Sürücü Kursu sürücü adaylarına göre ayarlanabilen direksiyon eğitimleri ile en iyi hizmeti vermektedir.

D Sınıfı Ehliyet hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizi Arayın

Veya aşağıdaki iletişim kutusuna bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım!